patička

Seclusion of the hermit Chang® (114)
FENG WAN
Doplněk stravy

Seclusion of the hermit Chang® FENG WAN

Toto není e-shop

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vylučuje škodlivý vítr z povrchu FENG XIE QI
  • Utišuje vnitřní vítr jater GAN NEI FENG


Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř.:

  • Svědění kůže u kožních nemocí -  u kopřivky, ekzémů, lupénky...
  • Alergická rýma (pylová, celoroční)
  • Alergický zánět spojivek
  • Alergické astma

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o nově sestavenou směs z bylin, jež vylučují škodlivý vítr FENG. Tento vítr se nejčastěji projevuje příznaky jako jsou svědění kůže, kožní vyrážky a ekzémy, svědění hrdla a měkkého patra, svědění nosu, svědění a slzení očí, kýchání a pčíkání, výtok z nosu či ucpaný nos, pískání na hrudi a při nádechu, stěhovavé otoky a zarudnutí po kůži apod.

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Veškeré byliny v této směsi vylučují škodlivý vítr FENG a to jak vnější, tak i vnitřní.
K základní bylině se širokým "větrným" spektrem působnosti, jež vylučuje jak vnější chladný vítr FENG HAN XIE QI, tak i vnější horký vítr FENG RE XIE QI, patří Fan feng. Její teplá povaha a pálivá a současně i sladká chuť z ní nejuniverzálnější bylinu pro vyloučení větrné škodlivosti, jež zároveň nepůsobí nijak agresivně.
K bylinám, jež vylučují chladný vítr FENG HAN XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jež otevírají povrch díky své štiplavě zahřívající povaze), patří Cang er zi, Bai zhi a Jing jie. Používají se u svědivých vlhkých a mokvavých ekzémů či u nemocí “z ofouknutí” jako jsou záněty nosních dutin, bolesti zubů, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy v nadočnicových obloucích apod.
Mezi byliny, jež vylučují horký vítr FENG RE XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jež otevírají povrch díky své štiplavě ochlazující povaze), patří Bo he a Niu bang zi. Používají se u svědivých vyrážek a kopřivek. Rovněž i Bai ji li vypuzuje škodlivý vítr u svědivých ekzémů, stejně jako vnitřní vítr z jater GAN NEI FENG. Bai xian pi ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI,  zastavuje svědění a odstraňuje horký toxin RE DU. Používá se u vyrážek a ekzémů z vlhka a horka a u vředů a zánětů kůže se svěděním.

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 – 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 – 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje – vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe buď 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle - neznamená to však, že musíte býti nutně najedení. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky  zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin). Zde je několik způsobů, jak optimálně užívat bylinné produkty:

  1. Jednoduše spolknutím celých tablet a zapitím čistou vodou.
  2. Tablety nejprve rozdrtíme na prášek (kupř. ve hmoždíři), zalijeme ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmícháme a teplé vypijeme (podobně jako hořkou kávu, ale v tomto případě i s „bylinným lógrem“). Tento způsob je také nejúčinnější!
  3. Pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtíme tablety na prášek a přidáme do čaje, který osladíme kupř. Sladěnkou či Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy) nebo přidáme do polévky či jiného jídla, aby tak byly většinou hořké tablety pro ně poživatelnější.
  4. Pro rychlejší dosažení účinku užívání bylinných tablet je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v Nápoji stříbrného větru (kód 844) a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný “lógr”.
  5. Ideální také je všechny bylinné tablety v denní dávce (obvykle 12 a více tablet) rozpustit v cca 0,5 l horké vody a tento vlažný nápoj popíjet (nejlépe z termosky) během celého dne jako kávu, v tomto případě nezávisle na jídle. Před požitím nápoje je vždy nutno s termoskou zatřepat!

Optimální je užívat tyto tablety spolu s Nápojem stříbrného větru (kód 844) pro rychlejší dosažení žádoucího účinku!

Platí pravidlo, že tyto tablety se v akutním případě užívají ještě 3 dny po skončení všech příznaků.


Často se kombinují s bylinnými směsi, které se používají u kožních onemocněních jako kupř. Patero uhašení sopky (kód 011), Vystydnutí horké plotny (kód 013), Svléknutí hadí kůže (kód 019), Vysušení rýžových teras (kód 021), Vánek hedvábného vějíře (kód 113), Pohlazení  medvídka pandy (kód 115), ale mohou se přidávat k bylinným směsím při alergiích jako je Chlad ranní mlhy (kód 002), Křehkost svinutého lístku (kód 003), Vyvanutí dračí jeskyně (kód 007), Svlažení vyprahlé stepi (kód 033) apod. Tato směs se používá po dobu potíží, poté se vysazuje.

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - kdy chybí projevy větru FENG. Více o čínských pojmech zde.

 

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)

Každá šarže bylin v našich produktech je testována v akreditované laboratoři pro léčiva Phytax ve švýcarském Schlierenu, a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 511 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi".

Není laboratoř jako laboratoř

Laboratoř pro potravinové doplňky má za povinnost prověřovat pouze přítomnost těžkých kovů, plísní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticidů. Zatímco certifikovaná laboratoř pro léčiva navíc identifikuje i jednotlivé byliny a zejména testuje veškeré spektrum pesticidů (minimálně 500 druhů a více). Takových laboratoří je v EU jen několik a cena za jejich služby tomu i odpovídá (viz NE všechny byliny jsou léčivé). Proto je dnes tak důležité pídit se po tom, v jaké laboratoři a na co vše je potravinový doplněk testován, zdali každá šarže a každá bylina, či jen náhodný vzorek, na kolik druhů pesticidů, kolik příměsí a jaké množství přídavných pojivových látek produkt obsahuje apod. – jinak může být spotřebitel snadno oklamán a zklamán… (více Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs)

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům sušených bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování, a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec představit a dopřát!
Čínský název Bai xian pi
Latinský název Dictamnus dasycarpus
Latinský název užívané části Dictamni dasycarpi radicis cortex
Český název třemdava drsnoplodá
Český název užívané části kůra kořene
Obsaženo ve směsi - kód: 019, 113, 114, 115
Čínský název Bai ji li
Latinský název Tribulus terrestris
Latinský název užívané části Tribuli terrestri fructus
Český název kotvičník zemní
Český název užívané části plod
Obsaženo ve směsi - kód: 112, 114, 115, 182, 183, 822
Čínský název Niu bang zi
Latinský název Arctium lappa
Latinský název užívané části Arctii lappae fructus
Český název lopuch větší
Český název užívané části plod
Obsaženo ve směsi - kód: 002, 114
Čínský název Bo he
Latinský název Mentha haplocalyx
Latinský název užívané části Menthae haplocalycis herba
Český název máta
Český název užívané části nať
Obsaženo ve směsi - kód: 002, 003, 004, 037, 061, 062, 114, 844
Čínský název Jing jie
Latinský název Schizonepeta tenuifolia
Latinský název užívané části Schizonepetae tenuifoliae herba
Český název schizonepeta jemnolistá
Český název užívané části nať
Obsaženo ve směsi - kód: 002, 004, 007, 114, 115, 153
Čínský název Bai zhi
Latinský název Angelica dahurica
Latinský název užívané části Angelicae dahuricae radix
Český název děhel dahurský
Český název užívané části kořen
Obsaženo ve směsi - kód: 004, 007, 101, 114, 204
Čínský název Cang er zi
Latinský název Xanthium sibiricum
Latinský název užívané části Xanthii sibirici fructus
Český název řepeň sibiřská
Český název užívané části plod
Obsaženo ve směsi - kód: 007, 114

detail